KRS: 0000166381 >> Nr konta: 77 1050 1012 1000 0090 3123 4173

Aktualności

Razem dla dzieci Pragi Południe – szkolenia i warsztaty

Projekt Razem dla dzieci Pragi Południe ma na celu zwiększenie kompetencji wychowawczych rodziców i opiekunów oraz zwiększenie szans rozwojowych dzieci do 6 lat. Jak chcemy to zrobić?

Zaczniemy od przeprowadzenia diagnozy potrzeb rodzin z małymi dziećmi z terenu Pragi Południe (ze szczególnym uwzględnieniem rejonu Kamionka). Zapraszamy do udziału pracach nad diagnozą – spotykamy się we czwartek 6 października w Centrum Aktywności Lokalnej na ul. Paca 40.

Przygotujemy 20 osób do prowadzenia Grup Zabawowych – spotkań dla dzieci od 6 miesięcy do 3 lat i ich rodziców. Pokażemy także czym jest Biblioteczka dla Najmłodszych i jak się nią posługiwać dla prawidłowego rozwoju dzieci. Na szkolenie Grupy Zabawowe i Biblioteczka dla Najmłodszych zapraszamy osoby pracujące z małymi dziećmi w dniach 20-22 października. Zainteresowanych prosimy o kontakt!

Zorganizujemy także szkolenie dla nauczycielek przedszkolnych Przedsiębiorcze dzieci przygotowujące do: prowadzenia zajęć z edukacji ekonomicznej i oszczędzania z dziećmi w wieku 4-6 lat oraz prowadzenia tych zajęć metodą projektów badawczych. Szkolenie odbędzie się w dwóch obowiązkowych częściach 19-20 października oraz 3-4 listopada. Wkrótce ruszy rekrutacja.

Jeszcze w tym roku ruszą spotkania Grup Zabawowych i wypożyczalnia Biblioteczki dla Najmłodszych.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniach i spotkaniach diagnozy prosimy o kontakt: 22 881 15 80 lub na uzimolag@frd.org.pl.

W projekcie odbędą się również:
– Warsztaty dla rodziców podnoszące ich umiejętności wychowawcze
– Warsztaty i wykłady dla rodziców – jak świadomie i zdrowo żywić swoje dzieci od urodzenia do szóstego roku życia
– Warsztaty z zakresu profilaktyki wzroku „Lepiej widzę, lepiej się uczę”
– Warsztaty dla rodziców z zakresu edukacji finansowej „Jak efektywnie zarządzać domowym budżetem”
Zachęcamy do uważnego szukania na naszej  stronie informacji o szkoleniach i warsztatach dla rodziców. Wkrótce zaprosimy także na Facebook projektu.

Projekt realizujemy w partnerstwie z Fundacją Rodzinną, Fundacją Kooperatywy Grochowskiej oraz Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL.

syrenka