KRS: 0000166381 >> Nr konta: 77 1050 1012 1000 0090 3123 4173

Aktualności

Początki są ważne! Bo jakie początki, takie będzie wszystko.

Rozwój dziecka najszybciej przebiega od urodzenia do 5 roku życia. Wtedy najdynamiczniej kształtują się umiejętności matematyczne, językowe, społeczne. To, czego dziecko doświadczy w tym okresie ma ogromny wpływ na jego możliwości intelektualne, zdolność uczenia się, sposób postrzegania świata i rozwój emocjonalny. Dlatego tak ważne jest, by stwarzać dzieciom warunki do prawidłowego rozwoju jeszcze przed rozpoczęciem formalnej nauki w szkole.

Jedna z mam naszego projektu „Gdy nie ma przedszkola” zdecydowała się kilka lat temu zapisać dziecko do ośrodka przedszkolnego, który działał 3 dni w tygodniu: „Dzieci miały szansę spotkać się, pobyć razem i zaznajomić się już z instytucją, namiastką przedszkola. A później miały już łatwiej na starcie jako dzieci 6-letnie, które szły do zerówki”.

Efekty uczestnictwa w zajęciach edukacyjnych bardzo wyraźnie widać na przykładzie prac Ani , która we wrześniu 2009 r. rozpoczęła edukację przedszkolną.
23 września Ania narysowała kasztany tak:

ania1

Dwa miesiące później wykonana przez nią praca zawierała już wyraźne elementy odzwierciedlające rzeczywistość i różnorodną kolorystykę.

ania2

Jeśli tak jak my, uważasz, że edukacja małych dzieci jest ważna, wesprzyj nasze działania. Twoja darowizna pomaga nam tworzyć zajęcia na wsiach dla małych dzieci: www.frd.org.pl