KRS: 0000166381 >> Nr konta: 77 1050 1012 1000 0090 3123 4173

Aktualności

Dzieci mają wychodne: jak ważny jest kontakt z naturą dla rozwoju dzieci

Nowy rok szkolny to doskonały czas na nowe wyzwania i pozytywne zmiany. Zachęcamy, by jedną z nich był udział w programie „Dzieci mają wychodne”, który Fundacja Rozwoju Dzieci prowadzi od 2021 roku. Czas pandemii i powrotu do nowej normalności pokazał, jak istotny dla nas wszystkich, a zwłaszcza małych dzieci jest kontakt z naturą.  

Podstawowym celem Programu jest włączenie do zajęć w przedszkolach i szkołach 3-godzinnych pobytów nauczycieli i dzieci w naturze, 1 raz w tygodniu – niezależnie od pogody.

Dzieci, które spędzają wystarczającą ilość czasu w naturze rozwijają się lepiej. Kontakt z naturą i spędzanie czasu w otoczeniu innych to skuteczne wsparcie w budowaniu własnej tożsamości. Konfrontując swoje pomysły i działania w realnych warunkach dzieci mają szansę same stworzyć prawdziwy obraz siebie. Dziecięcy rozwój powinien przebiegać w atmosferze swobody, który jest tożsamy z przebywaniem w otoczeniu przyrody.

Program „Dzieci mają wychodne” jest więc trafną odpowiedzią na współczesną kondycję dzieci, zarówno psychiczną, jak i fizyczną. Daje im szansę na edukację w kontakcie z przyrodą, przeciwdziałając zanikaniu relacji rówieśniczych i braku warunków do prawidłowego rozwoju.

To tylko kilka powodów, dla których warto dać dzieciom szansę na udział w programie. Pozwala on najmłodszym odkrywać świat na nowo, budować zdrowe relacje, a przy tym rozwijać umysł oraz ciało. Każda placówka zapisując się do programu otrzymuje stałe, eksperckie wsparcie i materiały pomocne w rozpoczęciu “wychodnych”.

Udział w programie jest bezpłatny, każda grupa lub klasa, niezależnie od liczby dzieci i ich wieku  może skorzystać z udziału w programie.

Jak się zgłosić do programu Dzieci mają wychodne?

Formularz zgłoszenia i dodatkowe informacje dostępne są na stronie www.dziecimajawychodne.pl