KRS: 0000166381 >> Nr konta: 77 1050 1012 1000 0090 3123 4173

Aktualności

Zbąszyń – konkurs plastyczny “Kontynuujemy tradycję”

Biblioteka Publiczna w Zbąszyniu i Lokalna Grupa Działania Regionu Kozła jest organizatorem konkursu plastycznego „Kontynuujemy tradycję” dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych Regionu Kozła. Pomysłodawczynią i koordynatorką konkursu jest pani Magdalena Rożek. Na drugą edycję konkursu, którego hasło przewodnie brzmiało: „Z Małym Kolbergiem po Regionie Kozła” wpłynęły bardzo interesujące prace, pokazujące kreatywność i artystyczne zacięcie młodych autorów.

Fundatorem nagród rzeczowych w konkursie była Lokalna Grupa Działania Regionu Kozła, dlatego laureaci mogli otrzymać m.in. tablety, pendrive’y, odtwarzacze MP3 i MP4, a także Biblioteka Publiczna w Zbąszyniu – fundator nagród książkowych. Nagrody i wyróżnienia wręczyli: prezes Stowarzyszenia LGD Regionu Kozła, pan Witold Silski, oraz pani Martyna Żurek, znakomita śpiewaczka i skrzypaczka, artystka ludowa. Wręczenie nagród odbyło się w Muzeum Ziemi Zbąszyńskiej i Regionu Kozła w Zbąszyniu, w piątek 23 września, zaraz po uroczystym otwarciu 42. Biesiady Koźlarskiej.

Wszystkie prace wyróżnione w konkursie można zobaczyć na wystawie w Pubie „Stara Piwnica” przy Rynku w Zbąszyniu.

Projekt „Z Małym Kolbergiem po kraju” organizowany jest przez Fundację Rozwoju Dzieci przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Informacje o projekcie: https://www.frd.org.pl/programy/z-malym-kolbergiem-po-kraju-wielkopolska-i-lodzkie-2016-2017

Nagrania i opisy zabaw dla dzieci, wiedza: http://malykolberg.pl

http://youtube.com/malykolberg | http://facebook.com/malykolberg