KRS: 0000166381 >> Nr konta: 77 1050 1012 1000 0090 3123 4173

Aktualności

Reportaż o naszej działalności w Euronews.com

Prowadzone przez nas od dwóch lat punkty opieki dziennej dla najmłodszych dzieci okazały się niezwykle potrzebnym i sprawdzonym programem.  Głównymi beneficjentami programu Spynka są dzieci w wieku od 1 do 6 lat oraz ukraińskie kobiety, które otrzymały możliwości szukania pracy lub doskonalenia swoich zawodowych kompetencji.

Dostęp do opieki nad dziećmi jest kluczowym krokiem w procesie integracji uchodźców z mieszkańcami kraju przyjmującego ich do siebie. Reporterka Euronews Fanny Gauret przyjechała do Polski w ramach stałego cyklu Real Economy, aby usłyszeć historię kobiet, które tworzą system dziennej opieki nad dziećmi z Ukrainy w całej Polsce i tych, które korzystają z pomocy oferowanej im w ramach programu Spynka. Jesteśmy dumni, że programem Spynka zainteresowali się reporterzy Euronews i przedstawili kulisy naszej codziennej pracy. Zachęcamy do obejrzenia materiału:

Więcej informacji o statystykach dot. uchodźców z Ukrainy w Europie, sytuacji zawodowej kobiet i pomocy udzielanej m.in. przez naszą Fundację w tekście redakcyjnym:

 

Całość przeczytasz TU: https://www.euronews.com