KRS: 0000166381 >> Nr konta: 77 1050 1012 1000 0090 3123 4173

Aktualności

Mamy powody do dumy – podsumowanie 2023 roku

Kolejny pracowity rok za nami. Jesteśmy dumni z naszych działań, a naszą największą siłą jest niesamowity zespół pracowników, wolontariuszy i współpracowników. Razem zapewniamy szczęśliwe dzieciństwo i dbamy o mądry rozwój najmłodszych dzieci. Zatrudniamy aż 37 specjalistów, by każdego dnia oferować dzieciom wsparcie psychologiczne, terapeutyczne, logopedyczne. Ich rodzicom, a szczególnie wielu samotnym matkom pomagamy poradzić sobie z traumą po stracie najbliższych, stresem spowodowanym doświadczeniem wojny oraz zapewniamy opiekę dla dzieci ze specjalnymi potrzebami. W ramach punktów dziennej opieki SPYNKA z opieki i zajęć edukacyjnych skorzystało 13 877 dzieci uchodźczych z Ukrainy. By to stało się możliwe przeszkoliliśmy do tej pory aż 284 ukraińskie edukatorki i edukatorów, którzy znajdują zatrudnienie w jednej z  76 placówek zorganizowanych i prowadzonych przez nas w ramach programu SPYNKA w całej Polsce. Szczególnie cieszymy się, że zorganizowaliśmy bezpłatną pomoc terapeutyczną i fizjoterapeutyczną dla 253 maluchów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Ogrom wykonanej pracy potwierdza pula 4170 godzin specjalistycznej, bezpłatnej terapii psychologicznej, logopedycznej i specjalistycznej dla dzieci oraz ich rodziców zrealizowanej przez specjalistów zatrudnionych przez nas.

Siłę i środki do działania dają nam wspaniałomyślni sponsorzy i partnerzy, którym w tym wpisie po raz kolejny dziękujemy za okazane zaufanie i udzielone wsparcie:

 1. Unicef
 2. Plan International
 3. Choose Love
 4. Fondation de France
 5. The Shapiro Foundation
 6. World Childhood Foundation
 7. Kahane Foundation
 8. Beit Polska
 9. International Rescue Committee (IRC)
 10. International Step by Step Association (ISSA)
 11. studioMLA Architects
 12. Datin Family Foundation
 13. CETES Cosmetics Poland

Podsumowaniem naszej pracy, niech będzie cytat listu, od jednego z rodziców:

“Ja, ojciec, chciałbym wyrazić moją szczerą wdzięczność za ciepło i wsparcie, jakie zapewniacie mojemu synowi. Szczególne podziękowania za cierpliwość, miłość i najlepsze tradycje, którymi wypełniacie jego dni. Jestem wdzięczny, że słuchacie, rozumiecie i szanujecie mojego syna. (…), że wszyscy rodzice uczestniczą w różnych działaniach.”

I nie zatrzymujemy się – w nowym roku działamy, pomagamy i rozwijamy programy edukacyjne, skoncentrowane na potrzebach edukacji i rozwoju najmłodszych dzieci.