KRS: 0000166381 >> Nr konta: 77 1050 1012 1000 0090 3123 4173

PRZEDSIĘBIORCZE DZIECI

PRZEDSIĘBIORCZE DZIECI

Celem projektu jest wprowadzenie do edukacji dzieci w wieku przedszkolnym podstawowych pojęć z zakresu ekonomii, kształtowanie postaw przedsiębiorczych i rozwijanie aktywności społecznej.

Problem

Projekt jest uzupełnieniem treści programów przedszkolnych, które nie uwzględniają elementów edukacji ekonomicznej i odpowiedzią na potrzebę kształtowania postaw przedsiębiorczych już u najmłodszych dzieci.

Czas realizacji

wrzesień 2015 – lipiec 2016

Działania

Projekt realizujemy na terenie 23 gmin woj. warmińsko-mazurskiego, w 38 miejscowościach. W projekcie uczestniczy 51 nauczycielek przedszkolnych, bibliotekarek, animatorek oraz ponad 800 dzieci w wieku przedszkolnym pochodzących z terenów wiejskich.

Realizacja projektu odbywa się poprzez szkolenia dla osób pracujących z dziećmi oraz zajęcia dla dzieci edukacji ekonomicznej według programu „Przedsiębiorcze dzieci”.

Na potrzeby projektu powstał program pracy z dziećmi „Przedsiębiorcze dzieci”, który pomaga nauczycielkom kształtować postawy przedsiębiorcze oraz rozwijać u dzieci m. in. kompetencje społeczne, wiedzę matematyczną, umiejętności pisania i czytania, przygotowując je do lepszego startu w szkole.

Efekty

  • 51 osób pracujących z dziećmi zostało przygotowanych do prowadzenia zajęć z dziećmi z zakresu edukacji ekonomicznej.
  • W cyklicznych zajęciach z edukacji ekonomicznej uczestniczy ponad 800 dzieci.
  • 56 h godzin szkoleń dla osób pracujących z dziećmi.

Gminy, w których realizowane są zajęcia „Przedsiębiorcze dzieci”: Barciany, Bartoszyce, Braniewo, Działdowo, Dubeninki, Gietrzwałd, Iłowo, Jeziorany, Jonkowo, Kolno, Korsze, Kruklanki, Kurzętnik, Lidzbark Warmiński, Lubawa, Morąg, Piecki, Stawiguda, Szczytno, Świątki, Wydminy, Węgorzewo, Zalewo.

Raport z ewaluacji projektu

Partnerzy

Narodowy Bank Polski http://www.nbp.pl/

LOGO_NBP

Kontakt

Fundacja Rozwoju Dzieci
frd[at]frd.org.pl
tel. 22 881 15 80