KRS: 0000166381 >> Nr konta: 77 1050 1012 1000 0090 3123 4173

Aktualności

Odkrywamy mocne strony seniorek

W ramach projektu “Aktywni seniorzy – aktywna społeczność” w gminach Jastków, Lubawa, Olszyna i Ryki seniorki wzięły udział w szkoleniach przygotowujących do prowadzenia zajęć dla dzieci. Kolejnym etapem projektu jest doradztwo indywidualne dla każdej seniorki.

Na czym polegało doradztwo? Seniorki podczas indywidualnych spotkań z doświadczonym doradcą analizowały swoje mocne strony, dzieliły się swoimi wątpliwościami oraz planowały zajęcia, które chciałyby prowadzić z dziećmi w gminie.

Najczęściej jako swoje mocne strony seniorki podawały – umiejętność komunikacji, energię i zapał do pracy, umiejętności organizacyjne.

Wątpliwości, jakie pojawiały się w czasie doradztwa – czy dzieci będą zainteresowane moimi zajęciami? czy znajdę czas, żeby się dobrze przygotować?

Seniorki i seniorzy mieli mnóstwo pomysłów na zajęcia dla dzieci – sadzenie ziół, poznawanie drzew, pieczenie ciastek, dyniowe stworki, świąteczne stroiki, poznawanie lokalnych tradycji, opowiadanie bajek, wspólny śpiew i gra na instrumentach.

Będzie się działo!

Projekt „Aktywni seniorzy – aktywna społeczność” jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020

asos_logo_ai