KRS: 0000166381 >> Nr konta: 77 1050 1012 1000 0090 3123 4173

Aktualności

Fundacja Rozwoju Dzieci wyróżniona nagrodą im. Janusza Korczaka!

Dziecko jest pergaminem szczelnie zapisanym drobnymi hieroglifami, których część tylko zdołasz odczytać, a niektóre potrafisz wytrzeć lub tylko zakreślić i własną zapełnisz treścią

– pisał Janusz Korczak.

 

Ten wybitny pedagog i lekarz wyprzedził swoją epokę pełnym szacunku i miłości podejściem do dziecka jako człowieka.

18 maja 2023 Uczelnia Korczaka drugi rok z rzędu uhonorowała nagrodą imienia Janusza Korczaka organizacje i osoby, które kierują się wartościami korczakowskimi tworząc lepszy świat. Wśród 126 zgłoszeń znalazło się to dla Fundacji Rozwoju Dzieci, co wciąż nami bardzo porusza.
W Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbyła się gala, podczas której zostaliśmy uhonorowani tą właśnie nagrodą za

Konsekwentne, wieloletnie i wielostronne działania na rzecz dobrej jakości wczesnej edukacji dla dzieci, która jest kluczowa dla dalszego szczęśliwego życia i rozwoju osobistego, a także za skuteczne i sprawne działanie w reakcji na agresję rosyjską na Ukrainę programem “Spynka”

To, co się dzieje od roku, to nasza wspólna radość, że coraz częściej te dzieci się uśmiechają, że się bawią, że potrafią się kłócić o swoje, że nie są milczące i zagubione, tylko stają się silne i tego powinniśmy sobie wszyscy życzyć – podsumowała w podziękowaniach Monika Rościszewska-Woźniak, prezeska Fundacji Rozwoju Dzieci.

Tę wyjątkową nagrodę kierujemy także do fundatorki i wieloletniej prezeski zarządu Fundacji, Teresy Ogrodzińskiej.
Czujemy się bardzo wyróżnieni, a emocje towarzyszące spotkaniu w jednej sali tylu wspaniałych osób i organizacji zostaną z nami na długo.

Monika Rościszewska-Woźniak i Jonathan Mills z Zarządu Fundacji z Nagrodą im. Janusza Korczaka