KRS: 0000166381 >> Nr konta: 77 1050 1012 1000 0090 3123 4173

Aktualności

Grupy Zabawowe w Tadżykistanie

Nasi trenerzy prowadzą szkolenie Grupy Zabawowe Plus w Tadżykistanie: odbiorcami szkolenia są członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Otwarte Serca z Duszanbe, które zrzesza rodziców dzieci z różnymi dysfunkcjami oraz swoich wychowanków.

Celem szkolenia jest przygotowanie animatorek i animatora Grup Zabawowych do rozszerzenia tematyki spotkań Grup Zabawowych o komponent związany z aktywizacją m.in. zawodową kobiet – mam dzieci, które uczestniczą w spotkaniach Grup Zabawowych.

Dowiedzieliśmy się m.in. że niektóre przygotowane przez nas w poprzednich latach animatorki wyjechały do Rosji i Turcji, by tam prowadzić spotkania Grup Zabawowych wg naszej metodologii. Jesteśmy dumni ze wszystkich uczestniczek i uczestnika szkolenia. Prowadzą fantastyczne spotkania, które pozwalają rozwijać się dzieciom.

Obecnie tylko 15% dzieci w Tadżykistanie jest objętych dowolnym programem edukacyjnym. Z różnych przyczyn nie ma szans na budowę przedszkoli. Grupy Zabawowe są tam naturalną alternatywą dla tradycyjnego przedszkola. Aby Grupy mogły się rozwijać, a do tego objąć opieką większą ilość dzieci zapewnić trzeba kursy animatorów, badania efektywności i zmian, jakie zachodzą u dzieci przez udział w Grupach, które w obszarze edukacji stają się obiektem coraz większego zainteresowania.

Fundacja Rozwoju Dzieci pracuje w Tadżykistanie od 2016 roku.