KRS: 0000166381 >> Nr konta: 77 1050 1012 1000 0090 3123 4173

Aktualności

Czym dla dziecka jest bezpieczeństwo?

Policja w ramach szkolenia   „Bezpieczna przestrzeń – dobre praktyki z profilaktyki” odwiedziła naszą Spynkę w Łodzi trzy razy, aby porozmawiać o tym z samymi zainteresowanymi!

Pierwsze spotkanie zostało poświęcone bezpiecznemu poruszaniu się przy i przez drogę oraz ogólnym zasadom ruchu drogowego. Dzieci zapamiętały, pod jaki numer dzwonić w sytuacji zagrożenia.

Na drugim spotkaniu dowiedzieliśmy się, jak uchronić się przed atakiem psa – jakie części ciała zakryć w pierwszej kolejności i jaką postawę przyjąć, aby pies nie czuł się dodatkowo zagrożony przez człowieka.

Na trzecim spotkaniu odbyła się wycieczka… po radiowozie. Dzieci być zachwycone! Dowiedziały się, jaki sygnał emituje radiowóz. Do tego mierzyły czapki oficerów, a także oddały odciski palców

Podczas czwartego spotkania 15 czerwca 2023 roku na terenie Centrum Służby Rodzinie w Łodzi zorganizowany został Mundurowy Piknik Profilaktyczny, gdzie na dzieci czekały edukacyjne gry i konkursy. Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Łodzi zaprezentowali wykorzystywany w pracy sprzęt, w tym policyjne motocykle i radiowóz. Dzieci mogły przymierzyć mundur, kask motocyklowy i ponownie zasiąść w radiowozie!  Policyjny ratownik medyczny pokazał co robić, gdy ktoś źle się czuje lub potrzebna jest mu profesjonalna pomoc.

Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, czyli lodów i bułeczek z dżemem oraz atrakcji jak bańki mydlane, dobra pogoda i mnóstwo balonów.

Dzieci na spotkaniach szkoleniowych były zaciekawione. Aktywnie uczestniczyły w szkoleniu i wchodziły w interakcje z funkcjonariuszami. Maluchy były zadowolone, ponieważ na każdym spotkaniu otrzymywały praktyczne upominki: odblaski, które natychmiast zawieszały na plecakach, kolorowanki i książeczki edukacyjne.

Relacja: Daria Horetska