KRS: 0000166381 >> Nr konta: 77 1050 1012 1000 0090 3123 4173

Aktualności

Wielki finał aukcji sztuki „Twój Vincent” na rzecz dzieci z Ukrainy

W ostatnią sobotę, 24. września 2022, zamknęliśmy charytatywną aukcję sztuki “Twój Vincent” na rzecz dzieci z Ukrainy, którą współorganizowaliśmy razem z BreakThruFilms, producentem „Chłopów” oraz nominowanego do Oscara filmu „Twój Vincent” (2017). Emocje trzymały nas w napięciu aż do ostatniej minuty!

Aukcja rozpoczęła się dokładnie w pół roku po ataku Rosji na Ukrainę, a studio zdecydowało się przekazać na nią dwa oryginalne obrazy z filmu „Twój Vincent” oraz inne przedmioty np. plakaty z autografami twórców. Całość dochodu została przekazana na prowadzenie Spynek – miejsc opieki i edukacji dla dzieci z Ukrainy w Polsce – otwieranych przez naszą Fundację.

Oto krótkie podsumowanie aukcji:

  • 32 – tyle dni trwała aukcja
  • 10 – tyle przedmiotów zostało wylicytowanych, w tym: 5 plakatów „Loving Vincent” z autografami twórców; 2 oryginalne obrazy olejne namalowane przez dwoję ukraińskich artystów: Andrii Makedona oraz Marynę Savchenko; 2 książki „Loving Vincent: The Impossible Dream” z autografem autora Hugh Welchmana; oraz 1 skrzynka malarska użyta na planie filmowym, która została odtworzona na podstawie oryginalnej skrzynki malarskiej Van Gogha
  • 49 398,70 zł – w sumie tyle pieniędzy zostało przekazanych na tworzenie Spynek – miejsc opieki i edukacji dla dzieci z Ukrainy
  • 25 – tyle Spynek otrzyma materiały oraz wyposażenie dzięki dochodowi z aukcji

 

„Nie ma nic bardziej artystycznego niż kochać ludzi” – Vincent van Gogh

Jesteśmy bardzo wdzięczni BreakThruFilms za wsparcie oraz zaufanie. Dziękujemy również wszystkim tym, którzy wzięli udział w aukcji! Tymczasem już niebawem opublikujemy kolejne informacje o tym jakie zmiany w programie Spynka planujemy tej jesieni.