KRS: 0000166381 >> Nr konta: 77 1050 1012 1000 0090 3123 4173

Aktualności

W gminach projektu “Lokalny system wsparcia..” ruszyły zajęcia dla dzieci i rodziców

Piecki, Przeworsk, Rawa Mazowiecka i Zarzecze to cztery gminy biorące udział w projekcie “Lokalny system wsparcia rodzin zagrożonych wykluczeniem”.
Dotychczas uczestnicy projektu w każdej gminie wzięli udział w seminariach oraz przygotowali i przeprowadzili diagnozę potrzeb rodzin z małymi dziećmi. Przeszkolone animatorki od lipcaodwiedziają rodziny zagrożone wykluczeniem i zapraszają je do uczestnictwa w zajęciach dla dzieci i rodziców, przedstawiają ofertę gminy skierowaną do rodzin oraz proponują różnorodne zabawy rozwojowe dla dzieci.
Od października rusza kolejna propozycja w ramach projektu – zajęcia dla dzieci i rodziców. Przeszkolone animatorki i jeden animator do końca marca będą prowadzić regularne spotkania dla małych dzieci wraz z rodzicami. Podczas zajęć rodzice bawią się wspólnie z dziećmi przy wsparciu animatorki/a. Dzięki uczestnictwu w zajęciach dzieci uczą się nowych aktywności, rozwijają kompetencje poznawcze, językowe, społeczne, zaś rodzice mogą obserwować rozwój dziecka, kreatywnie spędzać z nim czas oraz poznają różnorodne zabawy, które mogą później wykorzystać w domu.
Projekt „Lokalny system wsparcia rodzin zagrożonych wykluczeniem”
jest współfinansowany z Funduszy EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji