KRS: 0000166381 >> Nr konta: 77 1050 1012 1000 0090 3123 4173

Aktualności

Sulmierzyce – Pierzawka (Biblioteka + Przedszkolaki + Koło seniora)

Długie, zimowe wieczory najlepiej spędzić w dobrym towarzystwie. Wiedziały to już nasze babcie, które zapracowane wykorzystywały każdą okazję do spotkania, wypicia gorącej herbaty i opowieści nt. życia codziennego. Dlatego w zwyczaju darcia pierza nie tylko ważne było samo wykonanie pościeli czy poduchy dla panien na wydanie, ale również rozmowy, jakie toczyły się wieczorną porą.
W ramach projektu „Z małym Kolbergiem po kraju” realizowanym przez Gminna Bibliotekę Publiczną im. Filipa Sulimierskiego w Sulmierzycach, przedszkolaki z Dworszowic Pakoszowych oraz dzieci ze szkoły w Woli Blakowej zapoznały się z pierzawką. Zwyczaj darcia pierza przybliżyły panie z Koła Seniora w Brudzicach we współpracy z dyrektor GBP w Lgocie Wielkiej, Panią Anną Nitą.
Przygoda z darciem pierza bardzo podobała się dzieciom. Z wytrwałością i uporem pracowały z piórami. Efektem były małe poduszeczki, jakie pozostaną na pamiątkę wizyty w Brudzicach. Oczywiście, tak jak tradycyjna pierzawka, nasza również, zakończyła się poczęstunkiem i dobrą zabawą. Pączki, faworki i róże z marmoladą – taka słodka uczta czekała na wszystkich uczestników spotkania.

Projekt „Z Małym Kolbergiem po kraju” organizowany jest przez Fundację Rozwoju Dzieci przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Informacje o projekcie: https://www.frd.org.pl/programy/z-malym-kolbergiem-po-kraju-wielkopolska-i-lodzkie-2016-2017

Nagrania i opisy zabaw dla dzieci, wiedza: http://malykolberg.pl

http://youtube.com/malykolberg | http://facebook.com/malykolberg