KRS: 0000166381 >> Nr konta: 77 1050 1012 1000 0090 3123 4173

Aktualności

Smakowite sukcesy przedsiębiorczych dzieci

Program “Przedsiębiorcze dzieci” prowadzimy od 2014 r. Jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym oraz nauczycielek, bibliotekarek i instruktorek świetlic wiejskich. Celem programu jest wprowadzenie do edukacji dzieci podstawowych pojęć z zakresu ekonomii, kształtowanie postaw przedsiębiorczych i rozwijanie aktywności społecznej.

Zajęcia „Przedsiębiorcze dzieci” odbywają się w 49 grupach przedszkolnych i bibliotecznych – a ile miejsc, tyle pomysłów na sukces i sposobów na jego osiągnięcie. Przedstawiamy dokonania naszych przedsiębiorczych przedszkolaków z woj. warmińsko-mazurskiego.

Podczas zajęć dzieci postanowiły coś przekąsić – każdy ma czasem ochotę na coś smacznego. Co tu wybrać, skoro każdy ma swoją ulubioną potrawę? Trzeba się zdecydować  na jedno danie. Dzieci narysowały przepisy i przedstawiły je w grupie. Zachwalały, by zdobyć jak największą liczbę głosów Nie było łatwo – każdy chciał, żeby to jego przepis został zrealizowany. Jednak umiejętności reklamowania, argumentowanie i negocjowanie pozwoliło dzieciom wybrać w drodze głosowania najlepszą ofertę.

Prezentowanie_Besia Glosowanie_Besia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Decyzja zapadła i trzeba przystąpić do realizacji. Przede wszystkim – sprawdzić ile będą kosztować produkty oraz wymyślić, jak zdobyć pieniądze na ich zakup… Bardzo trudne pytanie: jak zarobić pieniądze? Jest na to wiele sposobów, np. można zorganizować kiermasz lub wystawić przedstawienie. Zaczęło się planowanie: co będziemy sprzedawać? Po ile będą bilety? Ile rzeczy trzeba sprzedać żeby zarobić odpowiednią kwotę? Kto będzie kupować? Skąd ludzie dowiedzą się, że mamy kiermasz?

Wydminy_pisanki

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Pełen sukces! Kartki i ozdoby rozeszły się błyskawicznie – nic dziwnego, bo właśnie zbliżały się Święta. Przedsiębiorczy człowiek wie, na jakie produkty jest popyt. Dzieci przeliczyły zarobione pieniądze i wybrały się po zakupy do sklepu. Wykonane samodzielnie ciastka, sałatki owocowe i desery smakowały wyśmienicie!

 

liczymy zarobione pieniądze

Wydminy_ciastka  smakujemy sukces

 

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej