KRS: 0000166381 >> Nr konta: 77 1050 1012 1000 0090 3123 4173

Aktualności

Roześmiane dzieci i zadowoleni rodzice, czyli Grupy Zabawowe w Pieckach, Przeworsku, Rawie Mazowieckiej i Zarzeczu

W czterech gminach wiejskich rodziny z małymi dziećmi zostały dostrzeżone i objęte bardziej troskliwą opieką przez samorządy. Piecki, Przeworsk, Rawa Mazowiecka i Zarzecze, w tych gminach powstały 2-letnie plany działań na rzecz rodzin z małymi dziećmi. Konsultacje logopedyczne, badania przesiewowe, poszerzona oferta zajęć, pikniki i imprezy plenerowe, czytanie bajek to tylko niektóre z realizowanych działań.

We wszystkich gminach działają Grupy Zabawowe, czyli systematyczne spotkania dzieci i rodziców współprowadzone przez przeszkoloną animatorkę lub animatora. Jakie są wrażenia rodziców i animatorek?

Dzięki uczestnictwu w zajęciach dzieci, które nie uczęszczają do przedszkola potrafiły ze spotkania na spotkanie coraz lepiej się integrować  z innymi dziećmi. U maluchów, które na pierwszym spotkaniu miały problem z dzieleniem się zabawkami, tego problemu już teraz nie ma. Starsze dzieci uczyły nasze maluszki różnych zabaw przedszkolnych, i z maluchów (jakimi są w przedszkolu) nagle stały się starszakami (na Grupie Zabawowej), co im się bardzo spodobało.”

 „Dzieci  bardzo dobrze się zintegrowały, stały się śmielsze, chętnie bawią się z innymi dziećmi i dorosłymi.”

 „Na początku rodzice byli zdenerwowani zabawami z farbami, że dzieci się pobrudzą, pomażą. Później to napięcie przeszło w radość z obserwowania i pozwalania dzieciom na swobodną zabawę.”

 „Dzieci stały się bardziej otwarte, śmiałe, rozmowne, chętnie i uważnie słuchały co się do nich mówi. Nie chowają się za plecami mamy tylko odważnie wchodzą na salę i dołączają do zabawy. Zadają coraz więcej pytań.”

 

Co jeszcze działo się w projekcie? Przeczytajcie – https://www.frd.org.pl/programy/lokalny-system-wsparcia-rodzin-zagrozonych-wykluczeniem/

Więcej o Grupach Zabawowych dowiecie się ze strony http://grupazabawowa.org.pl/

GZ_Pukinin