KRS: 0000166381 >> Nr konta: 77 1050 1012 1000 0090 3123 4173

PRZEDSIĘBIORCZE DZIECI WARSZAWA: WŁOCHY I WOLA

PRZEDSIĘBIORCZE DZIECI WARSZAWA: WŁOCHY I WOLA

Projekt jest uzupełnieniem treści programów przedszkolnych, które nie uwzględniają elementów edukacji ekonomicznej i odpowiedzią na potrzebę kształtowania postaw przedsiębiorczych już u najmłodszych dzieci.

Cel:

Celem projektu było wprowadzenie do edukacji dzieci w wieku przedszkolnym podstawowych pojęć z zakresu ekonomii, kształtowanie postaw przedsiębiorczych i rozwijanie aktywności społecznej.

Czas realizacji

wrzesień 2016 – luty 2017

Mapa zajęć

mapa-zajec

Działania:

Projekt realizowaliśmy na terenie Warszawy, w dzielnicach Włochy i Wola. Skierowany był do nauczycielek przedszkolnych oraz do dzieci w wieku przedszkolnym.

Realizacja projektu odbyła się poprzez szkolenia dla osób pracujących z dziećmi oraz zajęcia dla dzieci z edukacji ekonomicznej według programu „Przedsiębiorcze dzieci”.

Program pracy z dziećmi „Przedsiębiorcze dzieci”, pomaga nauczycielkom kształtować postawy przedsiębiorcze oraz rozwijać u dzieci m. in. kompetencje społeczne, wiedzę matematyczną, umiejętności pisania i czytania, przygotowując je do lepszego startu w szkole.

Efekty:

  • 10 nauczycielek edukacji przedszkolnej zostało przygotowanych do prowadzenia zajęć z dziećmi z zakresu edukacji ekonomicznej,
  • 201 dzieci uczestniczyło w cyklicznych zajęciach z edukacji ekonomicznej.

Ewaluacja:

Raport ewaluacyjny dostępny do pobrania TUTAJ

Sponsor:

„Projekt współfinansuje m. st. Warszawa”

syrenka

Kontakt:

Urszula Zimoląg
uzimolag[at]frd.org.pl