KRS: 0000166381 >> Nr konta: 77 1050 1012 1000 0090 3123 4173

Aktualności

Działo się – podsumowanie roku w Fundacji Rozwoju Dzieci

2016 rok był dla nas pełen różnorodnych działań w wielu miejscach w Polsce. Na szczegółowe podsumowanie przyjdzie jeszcze czas, ale już teraz chcemy się podzieli tym, co było dla nas wszystkich ważne w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Pamiętajcie, że jesteśmy z Wami w wielu miejscach za pośrednictwem naszych Perełek – niezastąpionych, zaangażowanych, przedsiębiorczych i pozytywnie upartych nauczycielek, bibliotekarek i animatorek.imgp9662

Nowa strona internetowa i logo Fundacji!

FRD_kolorW 2016 rok weszliśmy odświeżeni, kolorowi, ale nadal z tą samą, ogromną troską o dobry rozwój każdego dziecka – od jego najmłodszych lat!

Dzięki naszej nowej stronie mogliście się dowiedzieć o tym, co działo się w Fundacji w 2016 roku:

Zakładaliśmy Grupy Zabawowe – w Polsce i poza nią:
– w Tadżykistanie Grupy Zabawowe przyjęły się tak bardzo, że zamiast 10 planowanych działa aż 20
– w Polsce grupy spotykały się m. in. w gminach: Jeziorany, Rawa Mazowiecka, Olszyna, Piecki, Niwiska, Cekcyn oraz w wielu, wielu, wielu innych. Od niedawna Grupa Zabawowa działa także w Ośrodku Pomocy Społecznej na Pradze-Południe.

Pomogliśmy kolejnym gminom tworzyć Centra Dziecka i Rodziny – w 2016 roku powstało centrum w gminie Jeziorany w woj. warmińsko-mazurskim.

W programie Przedsiębiorcze dzieci na Warmii i Mazurach oraz warszawskiej Woli i Włochach niemal 1000 dzieci odkryło w sobie żyłkę do przedsiębiorczości oraz dzięki swoim działaniom poczuło, że są częścią lokalnej społeczności i mogą mieć na nią wpływ.

PD

Rozpoczęliśmy sieciowanie organizacji pozarządowych i spółdzielni socjalnych w projekcie Wspólnota lokalna i organizacje obywatelskie razem dla dzieci. Uczestnicy projektu zaczęli działania od dogłębnego poznawania rodzin i dzieci – od diagnozy ich potrzeb – po to, by zaproponować odpowiednią ofertę edukacyjną.

Włączaliśmy ojców do aktywnego uczestnictwa w wychowaniu dzieci – inspirację czerpaliśmy od Białoruskiego Stowarzyszenia Rodziców i Pedagogów „Krok za Krokiem”, które przez kilka dni gościło nas i pokazywało bogatą i skuteczną ofertę dla ojców.

Inspirowaliśmy dzieci i dorosłych do wnikliwego poznawania świata w projekcie Mali Odkrywcy.

Pomagaliśmy rodzinom z małymi dziećmi opowiedzieć władzom gmin o swoich potrzebach – w procesie diagnozy potrzeb rodzin z dziećmi, którą prowadziliśmy m. in. na Pradze-Południe w Warszawie.

Razem z pasjonatkami tradycji lokalnych przekazywaliśmy dzieciom bogactwo zabaw, gier, opowiadań i piosenek tradycyjnych, czyli prowadziliśmy program Mały Kolberg w Wielkopolsce i łódzkim.

borzeciczki1

Z edukatorami programu Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy zmienialiśmy nawyki żywieniowe u dzieci oraz postawy dorosłych dotyczące żywienia dzieci.

Podpatrywaliśmy norweskie rozwiązania w edukacji przedszkolnej podczas wizyty w gminie Bodo – podobały się Wam nasze relacje na Facebooku, więc zapraszamy jeszcze raz do ich obejrzenia: https://www.facebook.com/pg/FundacjaRozwojuDzieci/photos/?tab=album&album_id=10153463174477217

Otrzymaliśmy nominację Kapituły Nagrody Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Dla Dobra Wspólnego” do Nagrody w kategorii Instytucja – organizacja.

Uczestniczyliśmy w działaniach Partnerstwa na Rzecz Rozwoju i Edukacji Małych Dzieci i Partnerstwa na Rzecz Edukacji Finansowej oraz w Mazowieckiej Sieci Edukacji i Kultury.

Te działania nie byłyby możliwe bez Waszego wsparcia. Dziękujemy za Wasze dobre myśli i słowa, za pomoc w upowszechnianiu i uświadamianiu wiedzy o istocie wczesnej edukacji małych dzieci. Dziękujemy za wsparcie finansowe, bez którego w wielu miejscach nie moglibyśmy działać, do wielu miejsc dojechać. Przede wszystkim dziękujemy za to, że tak jak my wierzycie, że jakie początki, takie będzie wszystko.

Jak działa Fundacja Rozwoju Dzieci: