KRS: 0000166381 >> Nr konta: 77 1050 1012 1000 0090 3123 4173

Aktualności

WARSZAWA – Tradycja się przydaje

Małgorzata Malinowska z przedszkola nr. 57 w Warszawie w wielu swoich działaniach wykorzystuje wiedzę i umiejętności zdobyte podczas szkolenia “Mały Kolberg w Warszawie”

W listopadzie realizowałam projekt badawczy “dom”. Oczywiście byliśmy na wycieczce po okolicy gdzie buduje się wiele budynków i w naturalny sposób odpowiadając sobie na pytania dotyczące powstawania miast natknęliśmy się na sposoby łączenia brzegów rzek mostami. Była to świetna okazja do zapoznania dzieci z zabawą “Jaworowi ludzie”. Dzieci każdego dnia dopominały się, abym towarzyszyła im w tej zabawie pomagając w śpiewie i podkreślając rytm tamburynem.

“Jawor, jawor, jaworowi ludzie
Co wy tu robicie? Budujemy mosty, dla pana starosty”…

mk_be_p57_dsc_7343

 

mk_be_p57_dsc_7356

Podczas andrzejkowej wróżby przy śpiewie piosenki “Kasieńka się cieszy, że jej chodak pierwszy powędruje…” poprzedzone rozmową nt. zwyczajów ludowych.

mk_be_p57_dsc_7418

Przy okazji realizacji projektu “Dom” omawialiśmy budowę domów na wsi; spadziste dachy, chaty i wiejskie życie i w naturalny sposób wyposażenie chaty oraz proces pieczenia chleba z wykorzystaniem piosenki “Mało nas do pieczenia chleba”.

mk_be_p57_dsc_7457

Podczas rytmiki przygotowując się do świątecznego spotkania z rodzicami śpiewamy tańcząc  “Gore gwiazda Jezusowi”.

mk_be_p57_dsc_7475

Utrwalając nazwy figur geometrycznych użyłam chusteczki (kwadratu) składając jej boki (prostokąta), składając jej rogi (trójkąta) dotarłam z zupełnie naturalny sposób do zabawy z chusteczką w kole “Mam chusteczkę haftowaną”.

mk_be_p57_dsc_7699

Materiały ze szkolenia, w którym uczestniczyła Pani Małgorzata dostępne są na stronie: http://www.akademiakolberga.pl/project/grupa-jaworowi-ludzie/ 

Projekt “Mały Kolberg w Warszawie” realizowany jest przez Fundację Rozwoju Dzieci i jest współfinansowany przez Biuro Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy.

mk-waw-logotypy