KRS: 0000166381 >> Nr konta: 77 1050 1012 1000 0090 3123 4173

Aktualności

WARSZAWA – tradycja na co dzień

Renata Rej-Jesień wykorzystuje zabawy ludowe w codziennej pracy w przedszkolu nr. 220 w Warszawie.

Nauka piosenki ,,Praczki” metodą ze słuchu na pamięć . Zachęcanie do dbania o własny wygląd, higienę, utrwalenie nazw części ciała i garderoby . Zmiana ubrania lalkom odpowiednio do pory roku, samodzielne pranie ,,lalkowych gałganków”.

mk_be_p220_praczki

,,Szukamy derkacza”-nauka nowej zabawy , poznanie ciekawostek na temat tego ptaka, doskonalenie słuchu , wprowadzenie radosnej atmosfery.

mk_be_p220_derkacz

,,Mało nas do pieczenia chleba” – popularna zabawa z mojego dzieciństwa spotkała się z ogromnym entuzjazmem. Odwiedziliśmy piekarnię, kupiliśmy świeże bułeczki i samodzielnie zrobiliśmy pyszne kanapki. Lepiliśmy pieczywo z masy solnej, poznaliśmy historyjkę obrazkową “Od ziarenka do bochenka” i pracę piekarza.

mk_be_p220_malo-nas

Andrzejki – dzieci poznały tradycję wróżenia. Było lanie wosku, poznanie imion przyszłych małżonków, miejsca podróży poślubnej, zawodu, wróżenie butami (Kto pierwszy zmieni stan cywilny?). Całości towarzyszyła radosna atmosfera, magiczny nastrój i ,,Piosenka  Andrzejkowa”.

mk_be_p220_andrzejki

Materiały muzyczne ze szkolenia “Mały Kolberg w Warszawie” znajdują się na stronie http://www.akademiakolberga.pl/project/grupa-jaworowi-ludzie/

Projekt “Mały Kolberg w Warszawie” realizowany jest przez Fundację Rozwoju Dzieci i jest współfinansowany przez Biuro Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy.

mk-waw-logotypy