KRS: 0000166381 >> Nr konta: 77 1050 1012 1000 0090 3123 4173

Aktualności

Łódź – Spotkanie z tradycyjną muzyką i zabawami w świetlicy

Spotkanie z tradycyjną muzyką i zabawami dla 60 dzieci ze świetlicy w łódzkiej podstawówce w ramach projektu Mały Kolberg

Na początek dzieci m. in. obejrzały film “Przygody Oskara Kolberga”, co było wprowadzeniem do wspólnych zabaw. Poprowadzili je Przemysław Boguslawski i Marcin Lorenc z Kapeli Gęsty Kożuch Kurzu we współpracy z Marią Wieczorek, uczestniczką projektu “Z Małym Kolbergiem po kraju”.

Ze względu na możliwości poznawcze dzieci pomysłem było pokazanie zabaw, do których można było wykorzystać jedną melodię, ewentualnie jej warianty.  Najpierw dzieci spontanicznie tańczyły do jednej z opoczyńskich polek, improwizując swój własny taniec. Następnie nauczyły się zabawy “Klepok” polegającej na wspólnym, w parach wyklaskiwaniu rytmu do granej melodii. Bardzo podobną melodię prowadzący wykorzystali do  poprowadzenia kolejnej zabawy. Dzieci ustawione “w wężyka”, na znak dany przez skrzypka, odwracają się, przeskakując o 180 stopni  i zmieniając kierunek tańca- relacjonuje Marcin Lorenc.

Projekt „Z Małym Kolbergiem po kraju” organizowany jest przez Fundację Rozwoju Dzieci przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Informacje o projekcie: https://www.frd.org.pl/programy/z-malym-kolbergiem-po-kraju-wielkopolska-i-lodzkie-2016-2017

Nagrania i opisy zabaw dla dzieci, wiedza: http://malykolberg.pl

http://youtube.com/malykolberg | http://facebook.com/malykolberg