KRS: 0000166381 >> Nr konta: 77 1050 1012 1000 0090 3123 4173

Aktualności

Kulturalni Edukatorzy – PODSUMOWANIE SPOTKAŃ INICJUJĄCYCH

W marcu, kwietniu i maju 2016 r. w ramach projektu Kulturalni Edukatorzy – Mazowiecka Sieć Edukacji i Kultury odbyły się spotkania inicjujące w 15 miejscowościach w województwie mazowieckim. Mazowiecki Instytut Kultury wraz z Partnerami odwiedził: Żuromin, Wołomin, Warszawę, Nasielsk, Ciechanów, Chorzele, Ostrów Mazowiecką, Radom, Ostrołękę, Płock, Siedlce, Garwolin, Grójec, Szydłowiec oraz Sokołów Podlaski. W spotkaniach uczestniczyli lokalni edukatorzy: nauczyciele, animatorzy, pracownicy instytucji kultury, przedstawiciele organizacji pozarządowych, urzędnicy, młodzież, przedsiębiorcy.  W spotkaniach wzięły udział 343 osoby.

Przedstawiciele Mazowieckiego Instytutu Kultury oraz moderatorzy informowali o projekcie Kulturalni Edukatorzy – Mazowiecka Sieć Edukacji i Kultury. Starali się także poznać przybyłych edukatorów oraz stworzyć taką atmosferę spotkania, w której będzie możliwe wzajemne zapoznanie się oraz porozmawianie o lokalnych potencjałach, trudnościach i potrzebach.

Na spotkaniach zespołowi Mazowieckiego Instytutu Kultury towarzyszyli Partnerzy: Kolektyw Badawczy oraz przedstawiciele Federacji MAZOWIA, Centrum Edukacji Obywatelskiej, którzy moderowali część warsztatowo-dyskusyjną spotkań. Podczas wybranych spotkań przedstawicielki Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” prezentowały Latających Animatorów oraz ich rolę w projekcie Kulturalni Edukatorzy. Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli udostępniło nam swoje siedziby i sale warsztatowe w Ciechanowie, Radomiu, Ostrołęce, Płocku i Siedlcach, a Teatr Powszechny gościł uczestników w Warszawie. Pozostałe spotkania odbyły się w przestrzeniach udostępnionych przez lokalne instytucje kultury i organizacje pozarządowe.

Liczymy, że aktywny i owocny udział edukatorów kulturalnych w spotkaniach inicjujących będzie krokiem do zacieśniania współpracy pomiędzy oświatą a kulturą w regionie oraz inspiracją do nawiązywania kontaktów i powstawania nowych sieci.

pasek aktualny