KRS: 0000166381 >> Nr konta: 77 1050 1012 1000 0090 3123 4173

Aktualności

Kulturalni Edukatorzy po pierwszej rundzie warsztatów

Od kwietnia do lipca 2016 roku w sześciu miastach województwa mazowieckiego: Warszawie, Ciechanowie, Ostrołęce, Radomiu, Płocku i Siedlcach kulturalni edukatorzy spotykali się na warsztatach w ramach projektu Kulturalni Edukatorzy – Mazowiecka Sieć Edukacji i Kultury. Wspólnie uczyli się, wymieniali doświadczeniami, pracowali nad indywidualnymi projektami oraz poznawali się nawzajem. W 24 dniach warsztatowych wzięło udział 99 osób.

Cykl warsztatowy obejmował cztery dni zajęć, w czasie których podjęte zostały następujące zagadnienia:

  • Wprowadzenie do metody service design
  • Diagnoza potrzeb odbiorców
  • Współpraca międzysektorowa– warsztat inspirująco-performatywny
  • Opracowanie planów wdrożenia projektów uczestników – metoda service design

Uczestnicy zostali przygotowani do pracy nad tworzeniem projektów, w oparciu o metodę service design. Zapoznali się z podstawowymi narzędziami niezbędnymi do samodzielnego przeprowadzenia diagnozy potrzeb odbiorców. Celem warsztatu inspirującego było zaprezentowanie rozwiązania, które pozwolą nadać przedsięwzięciom interdyscyplinarny charakter i rozmach. Punktem odniesienia była sztuką, zwłaszcza sztuka współczesna, a w szczególności malarstwo, muzyka i nowoczesne technologie. W czasie ostatniego dnia warsztatowego uczestnicy poznali narzędzia i nabyli umiejętności pozwalające na dopracowanie i wdrożenie projektu.

Warsztaty prowadzili doświadczeni trenerzy i praktycy w swoich dziedzinach: Bogumiła Stachurska, Cooperativa Studio – Agnieszka Sikorska i Michał Kwasieborski oraz Kolektyw Badawczy – dr Magdalena Ochał, Anna Stępień i Michał Kocikowski.

Udział w pełnym cyklu warsztatowym był wstępnym etapem i jednym z kryteriów przystąpienia do konkursu na współorganizację wydarzeń z zakresu edukacji kulturowej.

pasek aktualny