KRS: 0000166381 >> Nr konta: 77 1050 1012 1000 0090 3123 4173

Aktualności

Kto chciałby taki Niezbędnik?

Włącz się do tworzenia Niezbędnika – wesprzyj projekt na https://polakpotrafi.pl/projekt/maly-kolberg-niezbednik!

Książka z zabawami dla dzieci z płytą CD

z autentyczną muzyką tradycyjną z Wielkopolski

Przygotowujemy wydanie pierwszej publikacji z serii, która pozwoli dzieciom bawić się przy akompaniamencie autentycznych instrumentów ludowych.

Dla osób pracujących z dziećmi w żłobkach, przedszkolach, szkołach, bibliotekach, domach kultury, świetlicach.

Masz dość mało ciekawych płyt z muzyką dla dzieci? Poszukujesz dobrych materiałów do pracy? Zależy Ci, by prowadzone przez Ciebie zajęcia były dla dzieci niezwykłą przygodą? Wesprzyj nasz projekt i stwórz z nami dobrej jakości materiały do pracy z dziećmi!

Dla dzieci i rodziców

Nie wiecie w co się bawić? Nasza publikacja to spora dawka zabawy!

Piosenki, których można słuchać i śpiewać godzinami, Tańce i zabawy, które są łatwe dla dzieci ale atrakcyjne także dla dorosłych. Nic dziwnego, skoro bawiły się nimi pokolenia naszych babć i dziadków. Wspieraj nas aby mogły zagościć także w Twoim domu.

Dla miłośników kultury tradycyjnej, patriotów lokalnych, etnografów, miłośników muzyki, śpiewu i tańca.

Doskonale znasz niezwykłe bogactwo Wielkopolski? Na pewno wiesz, że spośród 8 rodzajów dud w Polsce, aż 5 występuje właśnie tu. Niech inni też się dowiedzą! Wspieraj nasz projekt i pozwól nawet najmłodszym dzieciom poznawać dziedzictwo Wielkopolski.

https://polakpotrafi.pl/projekt/maly-kolberg-niezbednik

W projekcie Mały Kolberg stawiamy na kontakt z żywą muzyką – stąd szkolenia prowadzą młodzi muzycy, którzy sami nauczyli się tradycyjnych melodii od ludowych muzykantów i śpiewaczek. Sami zostali powiernikami i kontynuatorami ludowych tradycji wykonawczych, stylu i repertuaru.

Spotkanie z żywą muzyką jest zarówno dla dzieci jak i dorosłych ogromnym przeżyciem. Kontakt z akustycznym instrumentem i śpiewem sprawia ogromną przyjemność i satysfakcję – jest nie do zastąpienia.

Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie każdy ma możliwość zaproszenia muzyka. Dlatego postanowiliśmy zaproponować publikację, która wypełni lukę i dostarczy osobom pracującym z dziećmi możliwości prowadzenia tradycyjnych zabaw i śpiewania piosenek.

Nasza publikacja będzie się składała z książeczki, w której znajdą się ilustrowane opisy zabaw, teksty piosenek i ilustracje, oraz płyty CD z akompaniamentami do zabaw nagranymi przez wybitnych muzyków – uczniów dawnych mistrzów.

Muzyka dudziarska z Wielkopolski

Grana na dudach i skrzypcach podwiązanych, sierszeńkach i mazankach. Tańce i zabawy. A także piosenki w wykonaniu dzieci.

Muzyka z Biskupizny

Wykonywana na dudach i skrzypcach podwiązanych a także piosenki w wykonaniu wybitnej śpiewaczki oraz czytana przez nią bajka ze zbiorów Oskara Kolberga.

Muzyka i tańce z regionu Kozła

Grane na koźle weselnym – białym i skrzypcach oraz przyśpiewki zaśpiewane przez wybitną śpiewaczkę i skrzypaczkę młodego pokolenia.

https://polakpotrafi.pl/projekt/maly-kolberg-niezbednik