KRS: 0000166381 >> Nr konta: 77 1050 1012 1000 0090 3123 4173

Aktualności

Grupa Zabawowa w Wakhdat

Spotkania odbywają się w salce, w której wcześniej była przedszkolna kotłownia. Grupa matek odnowiła pomieszczenie i przystosowała na potrzeby Grupy Zabawowej. Większość dzieci uczestnicząca w zajęciach ma porażenie mózgowe, ale Grupa jest otwarta dla wszystkich, wiec  przychodzą też dzieci zdrowe. Wszystkie mamy podkreślają zalety integracji.

Podczas naszej wizyty na zajęcia przyszła po raz pierwszy matka z 6 letnim synem z porażeniem mózgowym. Animatorka rozmawiała z matką o sytuacji dziecka i zapytała, jakie krzesło ma w domu syn. Okazało się, że nie ma żadnego. Zaraz po zajęciach Animatorka  zadzwoniła do stolarza i ustaliła z nim termin wizyty na zmierzenie dziecka, żeby krzesło było dopasowane do jego wieku i potrzeb. Animatorka powiedziała nam, że dzięki spotkaniom Grupy Zabawowej Stowarzyszenie może pomagać nowym rodzinom, z którymi dotąd nie mieli kontaktu.

Wakhdat to ponad 40 tys. miasto niedaleko Duszanbe. Jego nazwa pochodzi od perskiego słowa oznaczającego „jedność”.

Grupa Zabawowa w Wakhdat powstała w ramach projektu Fundacji Rozwoju Dzieci  „Grupy Zabawowe dla dzieci i rodziców w Tadżykistanie” , który realizujemy we współpracy  z organizacją „SiDa” założoną przez tadżyckich rodziców dzieci z zespołem Downa.

W 2016 r przeszkoliliśmy 20 Animatorek  do prowadzenia Grup Zabawowych. Planowaliśmy 10 Grup Zabawowych – powstało 30!  Efekty ich pracy są  fantastyczne. Podczas drugiego szkolenia mieliśmy przygotować 10 Animatorek do upowszechniania Grup Zabawowych.  Na prośbę samych Animatorek rozszerzyliśmy grupę o 6 osób, które z własnych środków  zapłaciły za wyżywienie i noclegi. Były bardzo zmotywowane, żeby zdobywać nową wiedzę i dzielić się nią z innymi.

nasze-animatorki-i-trenerki dzieci-na-spotk_w_kotlowni kotlowna-on kotlownia-of kotlownia-widok-na-podworko na-szkoleniu