KRS: 0000166381 >> Nr konta: 77 1050 1012 1000 0090 3123 4173

Aktualności

Czego uczy zabawa w sklep?

Sklep_MoragProgram Przedsiębiorcze dzieci prowadzimy od 2014 r. Jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym oraz nauczycielek, bibliotekarek i instruktorek świetlic wiejskich. Celem programu jest wprowadzenie do edukacji dzieci podstawowych pojęć z zakresu ekonomii, kształtowanie postaw przedsiębiorczych i rozwijanie aktywności społecznej.

Czego uczy zabawa w sklep?

Podczas tak prostej zabawy dzieci rozwijają mnóstwo umiejętności. Przedstawiamy efekty zajęć i zdjęcia z przedszkoli realizujących zajęcia „Przedsiębiorcze dzieci” w woj. warmińsko-mazurskim.

Zabawa w sklep przebiegała według pomysłu dzieci. Zanim jednak zaczęły się bawić, przypominały sobie swoje własne doświadczenia z zakupów. Dzięki temu łatwiej było zaplanować zabawę, a sklepy stworzone przez przedszkolaki działały bardzo profesjonalnie. Dzieci pamiętały, że w sklepie ważne są nie tylko kasa i słodycze: planowały przestrzeń, ustawiały półki i towary na półkach. Podzieliły się rolami, nie zapominając o dostawcach, sprzedawcach, klientach. Przygotowały produkty na sprzedaż oraz pieniądze. Wchodząc w różne role pamiętały o tym jak się zwracać do klientów i do sprzedawców. Przede wszystkim zaś same ustaliły zasady zabawy i trzymały się reguł. Dzięki temu każdy miał szansę świetnie się bawić i wiele nauczyć!

 

Dzieci mogą realizować własne pomysły i działają według przyjętych przez nie wcześniej reguł.

DSC_0627

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poszerzają swoją wiedzę o  świecie i uczą się przez doświadczenie.

Obraz 006.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poszerzają zasób słownictwa i uczą się przeliczania.

zabawa w sklep_2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przyjmują na siebie różne role.

DSC_0564

 

 

 

 

 

 

 

 

Uczą się jak dobrze planować działania.

IMG_0362

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.