KRS: 0000166381 >> Nr konta: 77 1050 1012 1000 0090 3123 4173

Aktualności

Grupy Zabawowe, które prowadzimy od 2009 roku to spotkania edukacyjne dla dzieci w wieku od pół roku do 3 lat i ich rodziców prowadzone przez odpowiednio przygotowane Animatorki. Ich celem jest wspieranie umiejętności wychowawczych rodziców, rozwijanie umiejętności społecznych dzieci oraz integracja rodzin z małymi dziećmi.  Więcej – http://grupazabawowa.org.pl/

W ramach projektu „Grupy ZabGZ_BYawowe dla dzieci i rodziców – miejsce aktywizacji społecznej i zawodowej” przygotowaliśmy 20  Animatorek do prowadzenia Grup Zabawowych oraz 10 trenerek ze Stowarzyszenia Krok za Krokiem do samodzielnego szkolenia kolejnych Animatorek.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Chociaż Grupy Zabawowe są na Białorusi nową formą pracy z najmłodszymi dziećmi – tak jak w Polsce – zostały przyjęte bardzo dobrze. Pierwsze 10 Grup powstało w Grodnie i Wołkowysku.  Działają w przedszkolach, prywatnych mieszkaniach, ośrodkach pomocy społecznej. Są już tak znane, że przedszkola w Wołkowysku musiały zrezygnować z prowadzenia zajęć –  Grupy zaraz przytuliły miejscowe cerkwie.  Żona jednego z księży powiedziała nam, że wystarczyło kilka tygodni, żeby Grupy Zabawowe stały się najbardziej popularnymi spotkaniami organizowanymi w cerkwi.GZ BY

Grupami Zabawowymi są  też zachwycone mamy,  które wychowywały się  w domach dziecka. To dla nich ośrodek pomocy społecznej  założył dwie Grupy. Młode mamy podkreślają, że nigdy wcześniej nie miały okazji rozmawiać o  rozwoju i  wychowywaniu dzieci, ale także o własnych problemach. Dzięki spotkaniom Grup Zabawowych poznały inne mamy, które miały podobne doświadczenia życiowe, więc dobrze rozumieją się wzajemnie.

Dzięki przygotowaniu białoruskich trenerek  grupa  Animatorek szybko się rozrasta – w styczniu było ich już  40!

Więcej informacji o projekcie- kliknij

Więcej informacji o Grupach Zabawowych- kliknij

Projekt „Grupy Zabawowe dla dzieci i rodziców – miejsce aktywizacji społecznej i zawodowej” współfinansowany był w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.